top of page

Kullanım Şartları

Kullanım Şartları

 

Bu Kullanım Şartları ("Şartlar") en son 24 Ağustos 2022 tarihinde güncellenmiştir.

 

ReLife Academy'nin misyonu, öğrenme yoluyla insanların hayatlarını iyileştirmektir. www.relifeacademy.net web sayfamızda eğitim içerikleri oluşturup, bu eğitim içeriklerine öğrenme amacıyla erişilmesine (aboneler, öğrenciler) olanak sağlıyoruz. Web sayfası modelimizin, kullanıcılarımıza değerli eğitim içerikleri sunmak için en iyi yöntem olduğunu düşünüyoruz. Web sayfamız aracılığıyla verdiğimiz eğitim hizmetlerimizi sizin için, bizim için, öğrencilerimiz ve takipçilerimiz için güvende tutmak amacıyla kurallara ihtiyaç duyuyoruz. Bu Şartlar, ReLife Academy web sitesindeki, ReLife Academy mobil uygulamalarındaki, @relife_academy instagram sayfasındaki diğer ilgili hizmetlerdeki ("Hizmetler") tüm faaliyetleriniz için geçerlidir.

ReLife Academy web sayfasındaki eğitimlere abone olur ve satın alım yaparsanız web sayfasının şartlarını da kabul etmeniz gerekir. Web sayfasındaki abonelerimiz ve öğrencilerimizin kişisel verilerinin işlenmesiyle ilgili bilgileri Gizlilik Politikamızda da sunuyoruz.

 

Amerika Birleşik Devletleri'nde ya da Kanada'da yaşıyorsanız bu Şartları kabul ettiğinizde ReLife Academy ile aranızdaki anlaşmazlıkları bağlayıcı tahkimle (çok sınırlı istisnalarla, mahkemede değil) çözümlemeyi kabul eder ve Anlaşmazlıkların Çözümü başlıklı bölümde açıklandığı şekilde toplu davalara katılmaya ilişkin belirli haklarınızdan feragat edersiniz.

 

İçindekiler

1. Hesaplar

2. İçeriğe Kaydolma ve Sınırlı Erişim

3. Ödemeler, Krediler ve Geri Ödemeler

4. İçerik ve Davranış Kuralları

5. ReLife Academy'nin Yayımladığınız İçeriğe İlişkin Hakları

6. ReLife Academy'yi Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma

7. ReLife Academy'nin Hakları

8. Abonelik Şartları

9. Çeşitli Yasal Şartlar

10. Anlaşmazlıkların Çözümü

11. Bu Şartların Güncellenmesi

12. Bizimle İletişime Geçme

 

1. Hesaplar

www.relifeacademy.net web sayfamızdaki eğitimlere abone olmanız ve satın alım gerçekleştirmeniz için bir hesabınızın olması gerekir. Şifrenizi güvenli bir yerde saklayın; hesabınızla bağlantılı tüm etkinliklerden siz sorumlusunuz. Hesabınızı başka birinin kullandığını düşünüyorsanız info@relifeacademy.net Destek Ekibi ile iletişime geçerek bize bildirin. ReLife Academy'yi kullanmak için ülkenizdeki online hizmetlere onay verme yaşına gelmiş olmanız gerekir.

 

Hesabınızı oluşturmak ve bulundurmak için geçerli bir e-posta adresi dahil olmak üzere doğru ve eksiksiz bilgiler sağlamalı ve sağlamaya devam etmelisiniz. İzniniz olmadan hesabınızı kullanan birinin neden olduğu hasar veya zarar (bize veya başka birine) dahil olmak üzere hesabınızın ve hesabınızda olan her şeyin tüm sorumluluğu size aittir. Yani şifreniz konusunda dikkatli olmanız gerekir. Hesabınızı bir başkasına devredemez veya başkasının hesabını kullanamazsınız.

Hesap oturum açma kimlik bilgilerinizi bir başkasıyla paylaşamazsınız. Hesabınızda meydana gelen her şeyden siz sorumlu olursunuz ve ReLife Academy, hesap oturum açma kimlik bilgilerini paylaşan öğrenciler arasındaki anlaşmazlıklara müdahale etmez. Birinin hesabınızı izniniz olmadan kullanıyor olabileceğini öğrenmeniz (veya başka herhangi bir güvenlik ihlalinden şüphelenmeniz) halinde info@relifeacademy.net Destek Ekibimiz ile iletişime geçerek bize hemen bilgi vermelisiniz. Hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için sizden bazı bilgiler talep edebiliriz.

 

ReLife Academy'de bir hesap oluşturabilmek ve Hizmetleri kullanabilmek için abonelerin, öğrencilerin en az 18 yaşında olması gerekir. 18 yaşından küçükseniz ancak yaşadığınız yerde online hizmetleri kullanmaya onay verilmesi için gereken yaştan büyükseniz (örneğin ABD'de 13 veya İrlanda'da 16) bir hesap oluşturamazsınız ancak bir hesap açması ve size uygun içeriklere erişmenize yardımcı olması için bir ebeveyn ya da vasinizi davet etmenizi tavsiye ederiz. Online hizmetleri kullanmaya onay verilmesi için gereken yaştan küçükseniz bir ReLife Academy hesabı oluşturamazsınız. Bu kuralları ihlal eden bir hesap oluşturduğunuzu öğrenirsek hesabınızı sonlandırırız.

 

Hesabınızı dilediğiniz zaman adımları izleyerek sonlandırabilirsiniz. Hesabınızı sonlandırdığınızda ne olduğunu görmek için Gizlilik Politikamıza göz atın.

 

2. İçeriğe Kaydolma ve Eğitimlere Erişim

Bir eğitime abone olduğunuzda ReLife Academy Hizmetleri aracılığıyla bunları görüntülemek için (başka bir kullanım amacıyla değil) bizden bir abonelik hakkı alırsınız. İçerikleri hiçbir şekilde devretme ya da yeniden satma girişiminde bulunmayın. Yasal gerekçelerle veya politika gereği veya Abonelik Planları üzerinden yapılan kayıtlar nedeniyle içeriği devre dışı bırakmamız gereken durumlar haricinde abonelik paketi gereği size bir aylık erişim hakkı veririz.

 

Bir abone, bir öğrenci olarak ücretli içeriklere kaydolduğunuzda ReLife Academy web sayfası üzerinden içeriği görüntülemek için bir abonelik hakkı alırsınız. Kaydın lisans sahibi ReLife Academy'dir. İçerikler size satılmaz; içeriklerin izleme hakkı lisansı verilir. Bu lisans hakkı, size içeriği herhangi bir şekilde yeniden satmaya (hesap bilgilerini bir alıcıyla paylaşmak veya içeriği yasa dışı indirmek ve torrent sitelerinde paylaşmak dahil) yönelik hiçbir hak vermez.

Yasal ve daha eksiksiz bir ifadeyle ReLife Academy, size (bir öğrenci olarak) bu Şartlara ve Hizmetlerimizin belirli içerikleri ve özellikleri ile bağlantılı her türlü koşul veya sınırlandırmalara uygun şekilde gerekli tüm ücretlerini ödemiş olduğunuz içeriklere Hizmetler aracılığıyla yalnızca kendi kişisel, ticari olmayan, eğitim amaçlarınız için erişmek ve bunları görüntülemek üzere sınırlı, münhasır olmayan ve başkasına devredilemeyen bir lisans verir. Diğer tüm kullanımlar açıkça yasaklanmıştır. Bir ReLife Academy yetkili temsilcisi tarafından imzalanmış yazılı bir sözleşmede aksine açıkça izin vermiş olmadığımız sürece hiçbir içeriği çoğaltamaz, yeniden dağıtamaz, iletemez, devredemez, satamaz, yayamaz, kiralayamaz, paylaşamaz, kiraya veremez, değiştiremez, uyarlayamaz, düzenleyemez, türev eserlerini oluşturamaz, alt lisansını veremez veya başka bir şekilde aktaramaz ya da kullanamazsınız.

Bir eğitime veya diğer içeriklere abonelikler vasıtasıyla kaydolduklarında öğrencilerimize bir ay içerikleri izleme lisans hakkını veririz. Ancak abone olarak kaydolduğunuz eğitimler veya diğer içerikler, yukarıda ifade edildiği konular üzerinden aboneler tarafından ihlal edilirse dilediğimiz zaman içeriklere erişim ve içerikleri kullanma lisansını iptal etme hakkımız saklıdır. ReLife Academy dilediği zaman supervizyon ve soru-cevap hizmetleri sunmamaya karar verebilir. Daha açık ifade etmemiz gerekirse bir aylık erişim, ReLife Academy eğitmenine değil, abonelik içeriğindeki eğitime yöneliktir.

3. Ödemeler, Krediler ve Geri Ödemeler

Ödeme yaparken geçerli bir ödeme yöntemi kullanmayı kabul edersiniz.

3.1 Fiyatlandırma

ReLife Academy'deki içeriklerin fiyatlarını kendisi belirler. Bazı durumlarda, ReLife Academy web sitesinde sunulan içerik fiyatı, mobil platform sağlayıcısının fiyatlandırma sistemleri ile bankaların uyguladığı deniz aşırı havale, eft ve kredi kartı uygulamalarına ilişkin politikaları nedeniyle bire bir aynı olmayabilir.

İçeriklerimiz için zaman zaman promosyonlar ve indirimler sunarız ve belirli içerikler, sadece belirli bir süre indirimli fiyatlardan sunulur. İçeriğin geçerli fiyatı, içerik satın almayı tamamladığınızda (ödeme anında) geçerli olan fiyattır. Hesabınızda oturum açtığınızda belirli bir içerik için sunulan fiyat, kayıtlı olmayan veya oturum açmamış olan kullanıcılara sunulan fiyattan farklı olabilir çünkü bazı promosyonlarımız yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir.

Hesabınızda oturum açtıysanız gördüğünüz listelenen para birimi, hesabınızı oluşturduğunuz andaki konumunuza bağlıdır. Hesabınızda oturum açmadıysanız fiyat para birimi, bulunduğunuz ülkeye bağlıdır. Kullanıcıların fiyatları diğer para birimlerinde görmelerine olanak sağlamayız.

Tüketici satışları için kullanım ve satış vergisi, mal ve hizmet vergisi veya katma değer vergisi uygulanan bir ülkede bulunan bir öğrenciyseniz bu vergiyi tahsil edip ilgili vergi makamlarına iletmekten sorumluyuz. Bulunduğunuz konuma bağlı olarak, gördüğünüz fiyat bu tür vergileri içerebilir veya ödeme aşamasında vergi eklenebilir.

3.2 Ödemeler

Satın aldığınız içeriklerin ücretlerini ödemeyi kabul edersiniz ve bu ücretler için banka ya da kredi kartınızdan para çekmemize veya başka ödeme şekillerini (western union, transfergo, paypal, zelle, otomatik ödeme veya mobil cüzdan gibi) işlememize yetki verirsiniz. ReLife Academy, size ülkenizdeki en uygun ödeme yöntemlerini sunmak ve ödeme bilgilerinizi güvende tutmak için ödeme hizmeti sağlayıcılarıyla birlikte çalışır. Ödeme hizmeti sağlayıcılarımız tarafından sağlanan bilgileri kullanarak ödeme yöntemlerinizi güncelleyebiliriz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza göz atın.

Satın alma işlemi gerçekleştirirken geçersiz ya da yetkisiz bir ödeme yöntemi kullanmamayı kabul edersiniz. Ödeme yönteminiz başarısız olursa ve kaydolduğunuz içeriğe erişmeye devam ederseniz bizden bildirim aldıktan sonra bir hafta (7) gün içinde ilgili ücretleri bize ödemeyi kabul edersiniz. Yeterli ödeme almadığımız içeriklere erişimi engelleme hakkını saklı tutarız.

3.3 Geri Ödemeler ve Geri Ödeme Kredileri

Abone olduğunuz eğitimleri satın aldıktan sonra eğitim ücretlerinin tarafımızdan iadesi söz konusu değildir. Ancak daha önceden satın almış olduğunuz içerik yasal gerekçelerle veya politika gereği devre dışı kalmışsa 30 gün sınırlamasından sonra da geri ödeme alma hakkınız olur. ReLife Academy ayrıca şüphelenilen ya da doğrulanan hesap dolandırıcılığı durumlarında da 30 gün sınırlamasından sonra öğrencilere geri ödeme yapma hakkını saklı tutar.

Hesabınıza geri ödeme kredisi vermeye karar vermemiz halinde bu krediler, web sitemizde bir sonraki içerik satın alımınıza otomatik olarak uygulanır ancak mobil veya TV uygulamalarımızdaki satın almalarda kullanılamaz. Geçerli yasalar aksini gerektirmediği sürece her durumda, geri ödeme kredileri belirli bir süre içinde kullanılmadığında geçerliliğini yitirir ve nakit değeri bulunmaz.

Kendi takdir yetkimize bağlı olarak geri ödeme politikamızı suistimal ettiğinizi düşünürsek (geri ödeme almak istediğiniz içeriğin büyük bir kısmını kullanmış olmanız veya daha önce bir içerik için geri ödeme almış olmanız gibi) geri ödeme talebinizi reddetme, sizi gelecekteki diğer geri ödemelerden kısıtlama, hesabınızı bloke etme ve/veya gelecekteki tüm Hizmet kullanımlarınızı sınırlandırma hakkını saklı tutarız. Bu Şartları veya İtimat ve Güvenlik İlkelerimizi ihlal etmeniz nedeniyle hesabınızı bloke etmemiz veya içeriğe erişiminizi engellememiz halinde hiçbir geri ödeme almaya hak kazanamazsınız.

3.4 Hediye ve Promosyon Kodları

ReLife Academy abonelerine hediye ve promosyon kodları sunabilir. Belirli kodlar, kodlarınızla birlikte sağlanan şartlara tabi olarak, ReLife Academy hesabınıza uygulanan hediye veya promosyon krediler olarak alınabilir ve ardından, platformumuzda uygun içerikleri satın almak için kullanılabilir. Bazı kodlar ise yalnızca doğrudan belirli içerikler için kullanılabilir. Hediye veya promosyon kredileri mobil uygulamalarımızdaki satın alımlar için kullanılamaz.

Bu kodlar ve krediler ile bunlarla bağlantılı her türlü promosyon değeri, ReLife Academy hesabınızda belirtilen süre içinde kullanılmaması halinde geçerliliğini yitirebilir. ReLife Academy tarafından sunulan hediye ve promosyon kodları, kodlarınızla birlikte sağlanan şartlarda aksi belirtilmediği veya geçerli yasalarca aksi zorunlu kılınmadığı müddetçe nakde çevrilemez. Birden fazla kayıtlı kredi tutarınız varsa satın alımınızda hangi kredilerin uygulanacağına ReLife Academy karar verebilir.

4. İçerik ve Davranış Kuralları

ReLife Academy'yi yalnızca yasal amaçlar için kullanabilirsiniz. Yasal olmayan amaçlar için Hizmetlere erişemez, Hizmetleri kullanamaz veya bir hesap oluşturamazsınız. Hizmetleri kullanımınız ve platformumuzdaki davranışlarınız yerel veya ulusal yasalara ya da ülkenizdeki düzenlemelere uygun olmalıdır. Sizin için geçerli olan bu tür yasalar ve düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmak ve bunlara uyumluluğu sağlamak yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır.

Ücretli Abone olarak eğitimlerimizi satın alıyorsanız, belirli içeriklerde eğitmen sizi "ev ödevi" veya test şeklinde içerik göndermeye davet edebilir. Size ait olmayan hiçbir şey yayımlamayın veya göndermeyin.

Web sayfamız ve ücretli abonelik vasıtasıyla satın aldığınız eğitimler ve eğitimlere bağlı yaptığınız uygulamalardan veya yaptığınız eylemden ve bunların sonuçlarından yalnızca siz sorumlusunuz. ReLife Academy eğitimleri ve uygulamaları tıbbi tedavi değildir.

 

ReLife Academy, bu Şartları ve İtimat ve Güvenlik İlkelerimizi uygularken kendi takdir yetkisini kullanır. Bu Şartların herhangi bir şekilde ihlal edilmesi, ödeme tarihi gelen ücretleri ödememeniz, hileli geri ödeme taleplerinde bulunmanız, emniyet veya devlet birimlerinin talepte bulunması, hesabınızda uzun süre hareketsizlik olması, beklenmedik teknik sorun veya problemler olması, dolandırıcılıkla veya yasa dışı faaliyetlerle uğraştığınızdan şüphelenmemiz veya kendi takdir yetkimize dayalı olarak başka herhangi bir neden oluşması dahil herhangi bir nedenle veya nedensiz olarak dilediğimiz zaman, bildirimde bulunarak veya bulunmadan web sayfası platformu ve Hizmetlerimizi kullanma izninizi sınırlandırabilir veya sonlandırabilir ya da hesabınızı bloke edebiliriz. Bu tür bir sonlandırmadan sonra hesabınızı ve içeriklerinizi silebilir ve ileride platformlarımıza erişmenizi ve Hizmetlerimizi kullanmanızı engelleyebiliriz. Hesabınız sonlandırıldığında veya askıya alındığında içerikleriniz platformlarımızda bulunmaya devam edebilir. Hesabınızın sonlandırılması, içeriğinizin kaldırılması veya platformlarımıza ve hizmetlerimize erişiminizin engellenmesi halinde size veya başka herhangi bir üçüncü tarafa karşı hiçbir sorumluluğumuz olmadığını kabul edersiniz.

Bir kullanıcı telif hakkı ya da ticari marka hakkımızı ihlal eden bir içerik yayımlamışsa veya eğitimlerimizi satmışsa lütfen bize bildirin. ReLife Academy kanunlara uyarak ilkesi gereği Fikri Mülkiyet Haklarını korur. Aksi bir durumda karşılaştığında ihlallere ilişkin dava açma hakkımızı saklı tutarız.

 

5. ReLife Academy'nin Yayımladığı İçeriğe İlişkin Hakları

Web sayfamızda bulunan ücretli aboneliklerimiz, sunduğumuz hizmetler, içeriklerimizin mülkiyeti ReLife Academy’ye aittir. Reklam veya başka web siteleri aracılığıyla ReLife Sistemini ve eğitimlerden duyduğunuz memnuniyetin tanıtımını yapmak istiyorsanız sosyal medyada #relife_academy ve @relife_academy olarak etiketleme yapmak ve Zeynep Dündar isminden bahsetmek zorundasınız.

6. ReLife Academy'yi Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma

ReLİfe Academy’nin ücretli aboneliklerinde bulunan eğitimler ve eğitimlerin uygulamaları tıbbi tedavi değildir. Bu eğitimlere abone olup, satın alım yaptığınızda uygulamalardan oluşabilecek her türlü risk ve yaşayabileceğiniz olumsuzlukları kabul edersiniz. Söz konusu içeriklere erişim sağlayarak hastalık, bedensel yaralanma, engellilik veya ölüm dahil olmak üzere bu riskleri üstlenmeyi gönüllü olarak seçersiniz. Bir içeriğe erişim sağlamadan önce, erişim sağladığınızda ve sonrasında yaptığınız seçimlerin tüm sorumluluğu size aittir.

Kendi güvenliğiniz için e-postanızı ya da hakkınızdaki diğer kişisel bilgileri paylaşmamalısınız.

7. ReLife Academy'nin Hakları

Web sitesi, mevcut veya gelecekteki uygulamalar ve hizmetler ve logolarımız, API, kodlar ve çalışanlarımız tarafından geliştirilen içerikler gibi şeyler dahil olmak üzere ReLife Academy platformu ve Hizmetler bize aittir. Bunları kurcalayamaz veya izinsiz olarak kullanamazsınız.

Web sitemiz, mevcut ve gelecekteki uygulamalarımız, veritabanlarımız ve çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın Hizmetler aracılığıyla gönderdikleri veya sundukları içerikler dahil olmak üzere (ancak eğitmenler ve öğrenciler tarafından sağlanan içerikler hariç) ReLife Academy platformu ve Hizmetlere ilişkin her türlü hak ve menfaat, ReLife Academy ve lisans sahiplerinin münhasır mülkiyetindedir ve öyle kalacaktır. Platformumuz ve hizmetlerimiz; telif hakkı, ticari marka ve hem Amerika Birleşik Devletleri'nin hem de yabancı ülkelerin diğer kanunlarıyla korunmaktadır. Hiçbir şey, size ReLife Academy adını veya herhangi bir ReLife Academy ticari markasını, logosunu, etki alanı adını ve diğer ayırt edici marka özelliklerini kullanma hakkını vermez. ReLife Academy veya Hizmetler aracılığıyla sağlayabileceğiniz her türlü geribildirim, görüş veya öneri tamamen gönüllük esasına dayalıdır ve bu tür geribildirim, görüş veya önerileri uygun gördüğümüz şekilde ve size karşı hiçbir yükümlülüğümüz olmaksızın kullanmakta serbest oluruz.

ReLife Academy platformuna ve Hizmetlere erişirken veya bunları kullanırken aşağıdakilerden hiçbirini yapamazsınız:

  • platformun herkese açık olmayan alanlarına (içerik depolama dahil), ReLife Academy'nin bilgisayar sistemlerine veya ReLife Academy hizmet sağlayıcılarının teknik dağıtım sistemlerine erişme, bunları kurcalama veya kullanma.

  • platformun güvenlikle ilgili herhangi bir özelliğini devre dışı bırakma, buna müdahale etme veya bunu aşmaya çalışma ya da herhangi bir sistemimizin saldırıya açıklığını yoklama, tarama veya test etme.

  • ReLife Academy platformu veya Hizmetleri kopyalama, değiştirme, türev eserlerini oluşturma, bunlar üzerinde ters mühendislik, ters montaj uygulama ya da başka bir şekilde herhangi bir kaynak kodunu ya da içeriği keşfetmeye çalışma.

  • web sitemiz, mobil uygulamalarımız veya API aracılığıyla (ve yalnızca API koşul ve şartları uyarınca) sunulan mevcut arama işlevlerimiz haricinde başka bir yöntemle (otomatik veya başka bir şekilde) platformumuza erişme ya da platformumuzu arama veya erişmeye ya da aramaya çalışma. Hizmetlere erişmek için kopyalama veya örümcek yöntemi, robot veya herhangi bir türde başka otomatik yöntem kullanamazsınız.

  • Hizmetleri herhangi bir şekilde değiştirilmiş, yanıltıcı veya sahte kaynak tanımlayıcı bilgi göndermek (örneğin, kendini ReLife Academy gibi göstererek e-posta iletişimleri gönderme) içim kullanma veya platformlarımıza veya hizmetlerimize virüs gönderme, aşırı yüklenme, aşırı gönderim yapma, istenmeyen posta gönderme veya e-posta bombardımanına tutma veya Hizmetlerde gereksiz yük oluşturacak veya Hizmetlere müdahale edecek başka herhangi bir yöntem dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir kullanıcının, sunucunun veya ağın erişimini engelleme veya bozma (ya da bunları yapmaya çalışma).

8. Abonelik Şartları

Bu bölüm, öğrenci olarak abonelik üzerinden sunulan koleksiyonlarımızı kullanımınız için geçerli olan ek şartları ("Abonelik Planları") kapsar. Abonelik Planı kullandığınızda bu bölümdeki ek şartları kabul etmiş olursunuz.

8.1 Abonelik Planı

Abonelik Planına kayıtlı olduğunuz süre boyunca Hizmetler aracılığıyla bu Abonelik Planına dahil olan içeriklere erişmek ve bunları görüntülemek için bizden sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans alırsınız. Satın aldığınız veya yenilediğiniz abonelik, Abonelik Planına erişiminizin kapsamını, özelliklerini ve ücretini belirler. Aboneliğinizi başkasına devir veya temlik edemez veya başkalarıyla paylaşamazsınız.

Abonelik Planlarımız kapsamındaki içerikleri kullanma lisansını, dilediğimiz zaman tamamen kendi takdirimize bağlı olarak (örneğin içeriği artık bir Abonelik Planı üzerinden sunma hakkımız yoksa) iptal etme hakkını saklı tutarız. İptal hakkımızla ilgili ek bilgiler "İçeriğe Kaydolma ve Sınırlı Erişim" bölümünde yer almaktadır.

8.2 Hesap Yönetimi

Web sayfası aboneliğinizi, web sayfamızda eposta hesabınız aracılığı ile istenen diğer bilgileri girerek oluşturabilirsiniz. Dilediğiniz zaman da sonlandırabilirsiniz. 

8.3 Ücretsiz Denemeler ve Aboneliklerin Yenilenmesi

Web sitesine aboneliğiniz ücretsizdir. Ancak web sayfamızdaki eğitimlerimiz ücretli abonelik olarak hizmete sunulmaktadır. Eğitimlerimizden faydalanmak için web sayfamıza abone olarak e-posta hesabınız aracılığı ile kayıt olmanız gerekir. Kayıt sonrasında ücretli eğitim aboneliklerimizden faydalanabilirsiniz.

8.4 Ödemeler ve Faturalandırma

Ücretli Abonelik Eğitimlerimizin ücreti, satın alma işleminiz sırasında listelenecektir. Ayrıca abonelik ücretinize, yukarıdaki "Ödemeler, Krediler ve Geri Ödemeler" bölümünde de açıklandığı gibi vergi eklememiz gerekebilir. Geçerli yasalar aksini gerektirmediği sürece ödemeler iade edilmez ve kısmen kullanılmış dönemler için geri ödeme veya kredi imkanı sunulmaz. Abonelik Planına kaydolmak için bir ödeme yöntemi sağlamalısınız. Bir Abonelik Planına kaydolarak ve ödeme sırasında bilgilerinizi vererek bize ve ödeme hizmeti sağlayıcılarımıza, kayıtlarımızda bulunan ödeme yönteminizi kullanarak söz konusu zamanda geçerli olan ücretler için ödemeleri işleme alma hakkı vermiş olursunuz. Ödeme hizmeti sağlayıcılarımız tarafından sağlanan bilgileri kullanarak ödeme yönteminizi güncellememiz durumunda (yukarıdaki "Ödemeler, Krediler ve Geri Ödemeler" bölümünde açıklandığı gibi) bize, güncel ödeme yönteminizden söz konusu zamanda geçerli olan ücretleri tahsil etmeyi sürdürme yetkisi verirsiniz.

Kaydettiğimiz ödeme yönteminiz aracılığıyla ödemeyi işleme alamamamız veya ödeme yönteminizden yapılan ödemelere itiraz ederek geri ödeme talebinde bulunmanız ve geri ödeme almanız durumunda aboneliğinizi askıya alabilir veya sonlandırabiliriz.

Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak Abonelik Planlarımızı değiştirme veya Hizmetlerimizin fiyatlarında ayarlamalar yapma hakkını saklı tutarız. Aboneliğinizde yapılan değişiklikler veya fiyat değişiklikleri, geçerli yasalar aksini gerektirmediği sürece size bildirimde bulunulduktan sonra yürürlüğe girer.

8.5 Abonelik Sorumluluk Reddi Beyanları

Abonelik Planları kapsamında yer alan belirli bir içeriğin kullanılabilirliği veya Abonelik Planlarındaki minimum içerik miktarı konusunda hiçbir garanti vermeyiz. Gelecekte dilediğimiz bir zamanda tamamen kendi takdirimize bağlı olarak Abonelik Planlarına ek özellikler sunma veya sunmaktan vazgeçme ya da Abonelik Planlarını başka şekilde değiştirme veya sonlandırma hakkımızı saklı tutarız. Bu sorumluluk reddi beyanları, aşağıdaki "Sorumluluk Reddi Beyanları" bölümünde belirtilenenlere ek niteliğindedir.

9. Çeşitli Yasal Şartlar

Bu Şartlar, diğer tüm sözleşmeler gibidir; bizi olabilecek sayısız şeye karşı koruyan ve sizinle bizim aramızdaki hukuki ilişkiyi açıklayan sıkıcı ancak önemli yasal şartları içerir.

9.1 Bağlayıcı Sözleşme

Hizmetlere kaydolarak, erişerek veya Hizmetleri kullanarak ReLife Academy ile yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme yapmayı kabul edersiniz. Bu Şartları kabul etmiyorsanız hiçbir Hizmetimize kaydolmayın, erişmeyin veya hiçbir Hizmetimizi kullanmayın.

Bir durumda haklarımızı kullanmakta geciksek ya da bir hakkımızı kullanmasak bile bu durum, bu Şartlar kapsamındaki haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez ve haklarımızı gelecekte kullanmaya karar verebiliriz. Belirli bir durumda herhangi bir hakkımızdan feragat etmeye karar vermemiz, genel olarak veya gelecekte de haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez.

Aşağıdaki bölümler, bu Şartlar sona erdikten veya feshedildikten sonra da geçerli kalmaya devam edecektir: Bölüm 2 (İçeriğe Kaydolma ve Sınırlı Erişim), 5 (ReLife Academy'nin Yayımladığınız İçeriğe İlişkin Hakları), 6 (ReLife Academy'yi Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma), 7 (ReLife Academy'nin Hakları), 8.5 (Abonelik Sorumluluk Reddi Beyanları), 9 (Çeşitli Yasal Şartlar) ve 10 (Anlaşmazlıkların Çözümü).

9.2 Sorumluluk Reddi Beyanları

Planlı bakım ya da sitede herhangi bir sorun nedeniyle platformumuz çalışmayabilir. Ayrıca güvenlik sorunlarıyla da karşılaşabiliriz. Bunlar sadece örnek olarak verilmiştir. İşlerin yolunda gitmediği bu tür durumların hiçbirinde hiçbir dava hakkınızın bulunmayacağını kabul edersiniz. Hukuki ve daha karmaşık bir dille ifade etmek gerekirse Hizmetler ve içerikleri "olduğu gibi" ve "mevcut olduğu şekilde" sunulmaktadır. ReLife Academy ve ReLife Academy çalışanları ile temsilcileri Hizmetlerin veya içeriklerinin uygunluğu, güvenilirliği, kullanılabilirliği, dakikliği, güvenliği, hatasızlığı veya doğruluğu konusunda hiçbir beyan veya taahhütte bulunmuyor ve ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, hak sahipliği ve ihlal yasağına ilişkin zımni garantiler de dahil olmak üzere (sarih veya zımni) her türlü garanti ve koşulu açıkça reddediyoruz. ReLife Academy ve ReLife Academy çalışanları ile temsilcileri Hizmetlerin kullanımından belirli sonuçlar elde edeceğiniz konusunda hiçbir garanti vermiyoruz. Hizmetleri (her türlü içerik dahil) kullanım riski tamamen size aittir. Bazı yargı bölgeleri, zımni garantilerin hariç tutulmasına izin vermez; dolayısıyla, yukarıda hariç tutulanlardan bazıları sizin için geçerli olmayabilir.

Hizmetlerin belirli özelliklerini sunmayı herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle durdurmaya karar verebiliriz. ReLife Academy ve ReLife Academy çalışanları ile temsilcileri, bu tür kesintiler ya da bu tür özelliklerin kullanılamaması nedeniyle hiçbir hasardan hiçbir koşulda sorumlu tutulmayacaktır.

Bir savaş, düşmanlık ya da sabotaj, doğal afet, elektrik, İnternet veya telekomünikasyon kesintisi ya da devlet kısıtlaması gibi makul kontrolümüz dışında gerçekleşen olaylar nedeniyle Hizmetlerden herhangi birini yerine getirmemekten veya geç yerine getirmekten sorumlu olmayız.

9.3 Sorumluluğun Sınırlandırılması

Öncelikle ReLife Academy’nin web sayfasında sunduğu ücretli abonelikler kapsamındaki eğitim ve etkinlikler, uygulamalar tıbbı tedavi yerine geçmemektedir. Web sayfasına abone olan kişi ve ücretli abonelik vasıtasıyla eğitimlerin satın alımlarını yapan kişi bunu baştan bilir ve kabul eder. Hukuki ve daha karmaşık bir dille ifade etmek gerekirse kanunların izin verdiği ölçüde ReLife Academy ve ReLife Academy çalışanları ile temsilcileri bu rızayı vermiş kişilerin sonradan eğitimler kapsamında ya da kendi yaşamış olduğu problemler kapsamında oluşabilecek sorunların oluşabileceği konusunda önceden bilgilendirilmiş olsak dahi sözleşme, garanti, haksız fiil, ürün sorumluluğu nedeniyle veya başka bir şekilde ortaya çıkan hiçbir dolaylı, arızi, cezai ya da netice kabilinden doğan hasarlardan (veri, gelir, hastalık, bedensel yaralanma, ruhsal durum bozulması ya da ölüm dahil) sorumlu olmayız.

9.4 Tazmin Etme

Bizi yasal olarak zor durumda bırakacak şekilde hareket etmeniz halinde size karşı hukuk davası açabiliriz. ReLife Academy'yi ve bunların sorumlularını, direktörlerini, tedarikçilerini, iş ortaklarını ve temsilcilerini (a) yayımladığınız veya gönderdiğiniz içeriklerden, (b) Hizmetleri kullanmanızdan, (c) bu Şartları ihlal etmenizden veya (d) bir üçüncü tarafın herhangi bir hakkını ihlal etmenizden kaynaklanan her türlü üçüncü taraf iddiasına, talebine, kayba, hasara ve masrafa karşı (makul avukatlık ücretleri dahil) tazmin etmeyi, savunmayı ve aynılarından beri kılmayı kabul edersiniz. Tazminat yükümlülüğünüz, bu Şartlar ve Hizmetleri kullanımınızın sona erdikten sonra da geçerli olmaya devam edecektir.

9.5 Geçerli Kanun ve Yargı Yetkisi

İşbu Şartlarda geçen "ReLife Academy" ifadesiyle sözleşme imzaladığınız ReLife Academy kuruluşu kastedilmektedir. Öğrenciyseniz sözleşme imzaladığınız kuruluş ve tabi olunan kanun genellikle konumunuza göre belirlenir.

Hindistan'da ikamet eden ücretli abonelikle eğitim satın alımı yapan bir öğrenciyseniz ReLife Academy India LLP ile sözleşme imzalamış sayılırsınız ve işbu Şartlar, hukuk tercihi veya çelişkisi ilkelerine atıfta bulunulmadan Hindistan yasalarına tabi olur. Ayrıca Delhi, Hindistan mahkemelerinin münhasır yargı yeri ve yargı yetkilisi olduğunu kabul edersiniz.

Hindistan dışındaki bir coğrafi konumda ikamet eden bir öğrenciyseniz veya Hizmetlerimize eğitmen olarak erişiyorsanız ReLife Academy, Inc. ile sözleşme imzalamışsınız sayılır ve işbu Şartlar, hukuk tercihi veya çelişkisi ilkelerine atıfta bulunulmadan ABD'nin Nevada, Las Vegas Eyaleti’nin yasalarına tabi olur. Aşağıdaki "Anlaşmazlıkların Çözümü" başlıklı bölüm sizin için geçerli olmadığında, ABD'nin Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehrindeki federal mahkemelerin ve eyalet mahkemelerinin münhasır yargı yeri ve yargı yetkilisi olmasını kabul edersiniz.

9.6 Hukuk Davaları ve Bildirimler

Dava nedeni oluşmasından bir (1) yıldan daha fazla süre geçtikten sonra taraflardan hiçbiri bu Sözleşmeden kaynaklanan veya Sözleşmeyle bağlantılı olarak hiçbir biçimde hiçbir dava açamaz. Bu kısıtlamanın kanun tarafından empoze edilemediği durumlar hariç tutulur.

Bu Şartlar kapsamında verilecek olan tüm bildirimler ve diğer iletişimler yazılı olacak ve taahhütlü veya iadeli taahhütlü posta ile ya da e-posta ile (bizim tarafımızdan hesabınızla ilişkili e-posta hesabına ya da sizin tarafınızdan info@relifeacademy.net adresine) gönderilecektir.

9.7 Aramızdaki İlişki

Siz ve biz, aramızda hiçbir ortak girişim, iş ortaklığı, istihdam, yüklenici veya temsilcilik ilişkisi bulunmadığını kabul ederiz.

9.8 Devir ve Temlik Edilemezlik

Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) devir veya temlik edemezsiniz. Örneğin, bir şirket çalışanı olarak bir hesaba kaydolduysanız hesabınız başka bir çalışana devredilemez. Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) sınırlama olmaksızın başka bir şirkete veya kişiye temlik edebiliriz. Bu Şartlarda yer alan hiçbir husus, hiçbir üçüncü taraf kişi veya kuruluşa hiçbir hak, fayda veya çözüm yolu sağlamaz. Hesabınızın başkasına devredilemeyeceğini ve hesabınıza ilişkin tüm haklar ile bu Şartlar kapsamındaki diğer hakların ölümünüz halinde sona ereceğini kabul edersiniz.

9.9 Yaptırımlar ve İhracat Yasaları

Kişi olarak veya Hizmetleri adına kullandığınız kuruluşun temsilcisi olarak geçerli ABD ticari yaptırımlarına veya ambargolarına tabi bir ülkede (Küba, İran, Kuzey Kore, Sudan, Suriye veya Ukrayna'nın Kırım bölgesi gibi) bulunmadığınızı veya bu ülkelerde ikamet etmediğinizi garanti edersiniz. Ayrıca ABD hükümeti tarafından özel kategoride belirlenmiş uyruklar veya yasaklı taraflar listesinde yer alan bir kişi veya kuruluş olmadığınızı da garanti edersiniz.

ReLife Academy ile aranızdaki herhangi bir sözleşmenin süresi içinde bu tür kısıtlamalara tabi olmanız durumunda bize 24 saat içinde bildirimde bulunmalısınız. Size yönelik ilerideki tüm yükümlülükleri, size karşı başka hiçbir yükümlülük üstlenmeksizin (ancak ReLife Academy'ye karşı yerine getirilmemiş yükümlülüklerinize halel getirmeksizin) derhal feshetme hakkına sahibiz.

10. Anlaşmazlıkların Çözümü

Bir anlaşmazlık olması halinde Destek Ekibimiz sorunu çözmeye memnuniyetle yardımcı olur. Bu işe yaramazsa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde ya da Kanada'da yaşıyorsanız seçenekleriniz arasında küçük anlaşmazlıklara bakan belediye veya mahalli idare mahkemelerine gitmek veya talebinizi bağlayıcı tahkime götürmek yer alır; bu talebi başka bir mahkemeye götüremez veya aleyhimizdeki bireysel olmayan toplu davalara katılamazsınız.

Bu Anlaşmazlıkların Çözümü başlıklı bölüm, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde ya da Kanada'da yaşıyorsanız geçerlidir. Çoğu anlaşmazlık çözümlenebilir; resmi bir hukuk davası açmadan önce lütfen Destek Ekibimiz ile iletişime geçmeyi deneyin.

10.1 Basit Tazminat Talepleri

Bu tür mahkemelere başvurmaya uygun bir konu olması kaydıyla herhangi birimiz (a) Nevada, Las Vegas’taki, (b) yaşadığınız ülkedeki veya (c) her ikimizin de kabul ettiği başka bir yerdeki küçük anlaşmazlıklara bakan belediye veya mahalli idare mahkemelerde dava açabiliriz.

10.2 Tahkime Gitme

Aramızdaki anlaşmazlığı dostane yollarla çözümleyemezsek siz ve ReLife Academy, bu Şartlara (veya diğer yasal şartlarımıza) ilişkin her türlü talebi, talep türünden veya hukuk teorisinden bağımsız olarak nihai ve bağlayıcı tahkim aracılığıyla çözmeyi kabul edersiniz. Herhangi birimiz tahkime götürülmesi gereken bir iddiayı mahkemeye taşır ve diğer taraf tahkimi kabul etmezse diğer taraf bir mahkemeden her ikimizi tahkime gitmeye zorlamasını talep edebilir (zorunlu tahkim). Ayrıca herhangi birimiz, bir mahkemeden bir tahkim süreci devam ederken mahkeme işlemlerini durdurmasını da talep edebilir.

10.3 Tahkim Süreci

10.000 ABD dolarından daha az bir talep içeren her türlü anlaşmazlık, münhasıran bağlayıcı, mevcut bulunmaya dayalı olmayan tahkim aracılığıyla çözümlenmelidir. Tahkimi seçen bir taraf, American Arbitration Association'a (Amerikan Tahkim Kurulu, AAA) bir tahkim talebi göndererek işlemleri başlatmalıdır. Tahkim işlemleri AAA Ticari Tahkim Kuralları, Tüketici Uygun Süreç Protokolü ve Tüketicilerle İlgili Anlaşmazlıkların Çözümlenmesi için Ek Prosedürlere tabi olacaktır. Siz ve biz, ilgili süreçlerde aşağıdaki kuralların geçerli olacağını kabul ederiz: (a) tahkim telefonla, online olarak veya sadece yazılı iletimlere dayalı olarak (telafi talep eden tarafın seçimiyle) gerçekleştirilecektir, (b) tahkimde taraflar ya da şahitler mevcut bulunmamalıdır (siz ve biz aksi yönde anlaşmadığımız sürece) ve (c) hakemin verdiği kararla ilgili her türlü hüküm, yargı yetkisine sahip herhangi bir mahkemede girilebilir. 10.000 ABD dolarından daha fazla talep içeren anlaşmazlıklar AAA'nın tahkimin şahsen yapılıp yapılmayacağına dair kurallarına göre çözümlenmelidir.

10.4 Toplu Dava Yasağı

Her ikimiz, diğer tarafa karşı yalnızca bireysel olarak dava açabileceğimizi kabul ederiz. Bu, şu anlama gelir: (a) hiçbirimiz bir toplu davada, birleştirilmiş davada veya temsili davada bir davacı veya toplu dava üyesi olarak bir talepte bulunamayız; (b) bir hakem, birden fazla kişinin taleplerini tek bir davada toplayamaz (veya hiçbir birleştirilmiş, toplu ya da temsili davaya başkanlık edemez) ve (c) bir kişinin davasında bir hakemin verdiği karar yalnızca bu kişiyi etkileyebilir, diğer kullanıcıları etkilemez ve başka kullanıcıların anlaşmazlıklarına karar vermek için kullanılamaz. Bir mahkeme "Toplu dava yasağı" maddesinin uygulanabilir veya geçerli olmadığına karar verirse bu durumda bu "Anlaşmazlıkların Çözümü" başlıklı bölüm, geçersiz ve hükümsüz kalır ancak Şartların geri kalanı geçerli olmaya devam eder.

 

10.5 Değişiklikler

Aşağıdaki "Bu Şartları Güncelleme" başlıklı bölümden bağımsız olarak ReLife Academy, bu "Anlaşmazlıkların Çözümü" başlıklı bölümü bu Şartları kabul ettiğinizi belirttiğiniz en son tarihten sonra değiştirirse söz konusu değişiklikleri reddettiğinize dair hesabınızla ilişkili e-posta adresinden info@relifeacademy.net adresine e-postayla yukarıdaki "son güncelleme" kısmında belirtildiği şekilde söz konusu değişiklik yürürlüğe girdikten sonra 30 gün içinde yazılı bildirim sunarak söz konusu değişikliği reddedebilirsiniz. Bildirimin geçerli olması için tam adınızı içermesi ve "Anlaşmazlıkların Çözümü" başlıklı bölümdeki değişiklikleri reddetme isteğinizin açıkça belirtilmesi gerekir. Değişiklikleri reddederek ReLife Academy ile aranızdaki tüm anlaşmazlıkları bu Şartları kabul ettiğinizi belirttiğiniz en son tarih itibarıyla geçerli olan "Anlaşmazlıkların Çözümü" başlıklı bölümdeki hükümlere göre tahkime götüreceğinizi kabul edersiniz.

11. Bu Şartların Güncellenmesi

Zaman zaman, uygulamalarımızı netleştirmek veya yeni ya da farklı uygulamaları yansıtmak için (örneğin yeni özellikler eklediğimizde) bu Şartları güncelleyebiliriz ve ReLife Academy, kendi takdir yetkisine bağlı olarak dilediği zaman bu Şartları değiştirme ve/veya bu Şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Önemli bir değişiklik yapmamız halinde hesabınızda belirtilen e-posta adresine e-posta bildirimi göndermek ya da Hizmetlerimiz aracılığıyla bir bildirim yayımlamak gibi belirgin bir yöntemle size bildirimde bulunuruz. Değişiklikler, aksi belirtilmediği sürece yayımlandıkları gün yürürlüğe girer.

Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Revize edilen tüm Şartlar önceki tüm Şartların yerini alacaktır.

12. Bizimle İletişime Geçme

Bizimle iletişime geçmenin en iyi yolu Destek Ekibimiz ile iletişim kurmaktır. Hizmetlerimiz ile ilgili soru, endişe ve geri bildirimlerinizi lütfen bize iletin.

Bizimle birlikte hayata yeniden başlamanın mümkün olduğunu deneyimlediğiniz için teşekkürler!

bottom of page