top of page
69543.jpg

Çocuk - Yetişkin Danışmanlığı

Zeynep Dündar kendi oluşturmuş olduğu marka tescili olan ReLife Sistemi ile çalışmalarını sürdürmektedir. Danışmanlık almak ve bireysel görüşme programlamak isterseniz +90 538 416 38 08 numarasıyla irtibata geçebilirsiniz.

 

GÖRÜŞME YÖNTEMİMİZ

Yetişkin ve çocuk için görüşmelerimiz Zeynep Dündar ve Uzman Klinik Psikoloğumuz ortak katılımıyla gerçekleştirilir. Çocuk için görüşme taleplerinde çocuklarla resim analizi yöntemi ile çalışma yapılacağından, gönderilecek yönerge kapsamında çocuğun yaptığı resim üzerinden çocukla 10 dakika sohbet edilecektir Daha sonra çocuk görüşmeden ayrılacak ve görüşmeye anne ile devam edilecektir Görüşme yapılan ortamın sessiz ve annenin yalnız olması gerekmektedir.

 

Görüşmelerimiz zoom üzerinden yapılmakta olup toplamda 60 dakikadır.

 

GÖRÜŞME ÇIKTILARIMIZ

Görüşme esnasında tespit edilen konulara göre kişiye/çocuğa özel ReLife Metinleri yazılır. Bu metinler yine tespit edilen konulara uygun ReLife Müzikleri altına konularak, ses kayıtları oluşturulacaktır. Oluşturulan ses kayıtları en geç bir ay içinde tarafınıza teslim edilecektir. İkinci randevunuzu ses kayıtlarınız tarafınıza ulaştıktan sonra oluşturmanız gerekmektedir.

otizm.jpg

Otizm Danışmanlığı

Bugüne kadar birlikte çalıştığımız yüzü aşkın otizm spektrum bozukluğuna sahip çocuk ve ailesi ile edindiğimiz tecrübeleri ve bu konuda süregelen araştırmalarımızı bireysel görüşmelerimizde aileler ile paylaşıyoruz. Otizm parmak izi gibi eşsizdir. Her çocukta bazı ortak özellikler olmasına rağmen pek çok farklılık vardır. Bu çocuklar adeta içlerinde var olan başka bir dünyaya çekilmiş, o dünyada yaşadıkları için bizim bulunduğumuz dünya ile iletişime geçememektedirler. 


Bununla birlikte toplumsal olarak Otizm iletişimi henüz keşfedilmemiş bir konudur. Bir otizmli bireyle iletişimin bazı kuralları vardır. Özellikle kullanacağınız dil burada çok önemlidir. Cümleleriniz kısa ve net olmalıdır. Kafa karıştıran uzun cümleler, çocuk tarafından işlenmesi zor yapılardır ve çocuğun gergin hissetmesine sebep olur.


Biz görüşmelerimizde tüm bu bakış açımız ve tecrübemiz ile aile içinde iletişim konusunda aileye işlerini kolaylaştıracak pratik bilgilerle destekler, diğer yandan çocuğun durumuna özel metinlerle, özel müziklerini hazırlarız. Her çocuğun gelişimi farklı olmakla birlikte, otizmli çocuklarımızda özellikle algısının açılması, isme bakması, parmak ucu yürümeyi bırakma, kulaklara vurmayı ve çırpınmayı bırakma, tekrarlayan davranışlardan çıkış gibi konularda oldukça iyi sonuçlar almaktayız.

5859a0ab1600001e00bdee0b-1024x576.jpg

Kadınsal Sorunlar Danışmanlığı

Kadınsal Sorunlar Danışmanlık: Gebe kalım süreci ile ilgili yaşanılan sorunlarla, erken menapoz, menapozun getirdiği olumsuz etkiler gibi çeşitli sağlık sorunları başta olmak üzere, aşırı kaygı, öfke, suçluluk, değersizlik yetersizlik gibi duygusal iletişim sorunları, vajinusmus gibi cinsel sorunlar, hedeflerinize ulaşamamak, aynı kısır döngü içinde dönmek gibi yaşam kalitenizi etkileyen sıkıntılı süreçlerinizden çıkmak için bireysel görüşme randevusu alabilirsiniz.

Çocuk - Yetişkin Danışmanlığı
Otizm Danışmanlığı
Kadınsal Sorunlar Danışmanlığı
bottom of page